smigiel-wizyta

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Jesteś naszym gościem po raz pierwszy? Zanim umówisz się na konsultację, zobacz, jaką drogę przebywają nasi pacjenci od pierwszej wizyty do zakończenia leczenia

POZNAJ PLAN LECZENIA

formularz kontaktowy

Jeśli chciałbyś umówić się na swoją pierwszą wizytę w naszej klinice, zachęcamy do skorzystania z poniższego formularza lub terminarza on-line dostępnego u wybranych lekarzy
[recaptcha]

[stmgdpr "I agree with storage and handling of my data by this website."]

* przeczytaj treść zgody na przetwarzanie danych osobowych       * przeczytaj treść klauzuli informacyjnej

znanylekarz.pl

Barbara Urbanowicz-Śmigiel - ZnanyLekarz.pl

Maciej Wiater - ZnanyLekarz.pl

Jeśli planujesz kolejne wizyty, doskwiera Ci ból zęba lub dyskomfort związany z leczeniem, możesz skorzystać z poniższego formularza i terminarza on-line

formularz kontaktowy
[recaptcha]

[stmgdpr "I agree with storage and handling of my data by this website."]

* przeczytaj treść zgody na przetwarzanie danych osobowych       * przeczytaj treść klauzuli informacyjnej

znanylekarz.pl

Joanna Mastalerz-Kulik - ZnanyLekarz.pl

Zespół

Dr Marek Adwent stomatolog-implantolog
zamknij

Dr n. med. Marek Adwent

Chirurg szczękowo-twarzowy. Ekspert ds. Implantologii Stomatologicznej Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego. Uczestnik i prelegent wielu międzynarodowych szkoleń i warsztatów organizowanych przez liderów światowej implantologii. Ma na koncie około 70 publikacji naukowych. Podczas pracy w Śląskim Uniwersytecie Medycznym został nagrodzony nagrodą Rektora SUM I stopnia za cykl badań nad biomateriałami stosowanymi w implantologii. Absolwent prestiżowych studiów podyplomowych na Uniwersytecie J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem, na których uzyskał tytuł Master of Science in Oral Implantology oraz nawiązał stałą współpracę z doktorem Tomaszem Śmiglem.
Lekarz stomatolog Ewa Bogacka-Konik
zamknij

Lek. stom. Ewa Bogacka-Konik

Ukończyłam studia na Wydziale Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w 2005 r. Staż podyplomowy odbyłam w Akademickim Centrum Stomatologii i Medycyny Specjalistycznej w Bytomiu. Ukończyłam także studia podyplomowe z zarządzania i administracji w ochronie zdrowia na Politechnice Śląskiej. Od 2006 do 2008 r. pracowałam w Katedrze Stomatologii Zachowawczej z Endodoncją Śląskiego Uniwersytetu Medycznego na stanowisku wykładowcy. Uzyskałam w 2012 r. tytuł specjalisty ortodonty. Obecnie pracuję w Katedrze Dysfunkcji Narządu Żucia i Ortodoncji Śląskiego Uniwersytetu Medycznego jako nauczyciel akademicki. Prowadzę kursy przygotowawcze do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego. Ukończyłam ponad 50 kursów szkoleniowych z dziedziny ortodoncji. Publikuję prace w czasopismach naukowych, biorę czynny udział w konferencjach i zjazdach krajowych oraz międzynarodowych. Moje zainteresowania pozazawodowe to nurkowanie, windsurfing, podróże.
Lekarz stomatolog Anna Seget-Bieniasz
zamknij

Lek. dent. Anna Seget-Bieniasz

Specjalizuje się w traumatologii dziecięcej (leczeniu urazowych uszkodzeń zębów), stomatologii zachowawczej i leczeniu kanałowym pod mikroskopem. Jest współautorką prac naukowych opublikowanych na łamach takich czasopism jak „Endodoncja Praktyczna” i „Twój Przegląd Stomatologiczny”. Studia stomatologiczne ukończyła w 2011 r. na Wydziale Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie była aktywnym członkiem kół naukowych z chirurgii stomatologicznej i protetyki. Absolwentka licznych kursów, głównie z zakresu nowoczesnej endodoncji pod mikroskopem, protetyki i stomatologii estetycznej.
Lek. med. Bogdan Zieliński - chirurg szczękowy
zamknij

Lek. med. Bogdan Zieliński

Absolwent Wydziału Lekarskiego Śląskiej Akademii Medycznej w Katowicach. W 1995 r. uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej, a w 1999 r. II stopień specjalizacji z chirurgii szczękowej. Od 1995 r. asystent oddziału chirurgii szczękowej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Sosnowcu, a w latach 2000‒2006 zastępca ordynatora oddziału. Członek Polskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej, Chirurgii Stomatologicznej i Implantologii. Członek Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej oraz European Association of Dental Implantology OSIS-EDI. Uczestnik kongresów oraz kursów krajowych i zagranicznych poświęconych tematyce implantologicznej, w tym drugiej edycji Curriculum of Oral Implantology organizowanego przez Uniwersytet im. J.W. Goethego we Frankfurcie nad Menem. Swoją przygodę z implantologią rozpoczął 14 lat temu. Ma na koncie ponad półtora tysiąca wszczepionych implantów.
zamknij

Lek. dent. Jacek Szybalski

Ukończył Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym. Absolwent studiów podyplomowych Zarządzanie w Ochronie Zdrowia Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Uczestnik Curriculum Endodontycznego PTE będącego formą kształcenia podyplomowego z zakresu endodoncji zgodnego z wytycznymi Europejskiego Towarzystwa Endodontycznego (ESE). Członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego (PTE) oraz Europejskiego Stowarzyszenia Endodontycznego (ESE). Swoje umiejętności doskonali na licznych kursach i konferencjach naukowych. Do głównych zainteresowań dra Szybalskiego należą nowoczesna endodoncja, protetyka adhezyjna oraz cyfrowe technologie w stomatologii - a w szczególności koncept Cyfrowego Projektowania Uśmiechu (DSD). Bardzo ważna jest dla niego precyzja, dlatego stale korzysta z mikroskopu stomatologicznego oraz lup. Prywatnie miłośnik motoryzacji oraz podróży.

p_058a
zamknij

Hig. stom. Natalia Szeląg

„Najważniejszą rzeczą jest sprawianie radości bliźnim - to najlepsze, co można uczynić na tym świecie”.

– Peter Rosegger

Cieszę się, że poprzez pracę higienistki stomatologicznej mogę w pełni realizować swoje życiowe motto. Czyste zęby to warunek, by być zdrowym, mieć wysokie poczucie własnej wartości i promiennie się uśmiechać, gdy tylko chcemy. Tym samym przyczyniam się do poprawy wyglądu pacjentów i do ich radości.

W naszej Klinice prowadzę gabinet higieny. Pełnię również funkcję koordynatora personelu medycznego, zapewniając sprawną i profesjonalną obsługę naszym pacjentom.

Umiejętności zdobywałam i poszerzałam na wielu kursach, szkoleniach i konferencjach dla higienistek. Wykonuję swą pracę tak, aby pacjenci wychodzili z gabinetu nie tylko z czystymi zębami, ale również z wiedzą, która pomoże im w dbaniu o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Edukuję już nie tylko moich pacjentów. Od kilku lat regularnie piszę artykuły do branżowej prasy medycznej. W 2015 roku ukazała się książka „Vademecum asysty dentystycznej”, której jestem współautorem. Prowadziłam warsztaty poświęcone edukacji zdrowotnej w zakresie higieny jamy ustnej dla Beneficjentek fundacji pomagającej kobietom odnaleźć się na rynku pracy - Dress for Success Poland. Prowadziłam również zajęcia dla dzieci z przedszkoli oraz warsztaty z higieny jamy ustnej w ramach programu „Metamorfozy Claudii”.
Trzykrotnie byłam prelegentką na Międzynarodowym Kongresie Stomatologicznym GDA. Jestem członkiem zarządu Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej.

Technik radiolog Rozalia Kołodziej
zamknij

Technik radiolog Rozalia Kołodziej

„Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

 – św. Jan Paweł II

W swojej pracy opieram się na doświadczeniu oraz wszechstronnym wykształceniu. Jestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego na kierunku fizyk medyczny oraz Medycznego Studium Zawodowego w Katowicach, gdzie zdobyłam tytuł technika elektroradiologa. Praca jako technik przynosi mi dużo satysfakcji i przyjemności, co sprawia, że swoje obowiązki wykonuję z ogromnym zaangażowaniem, a doświadczenie, które zdobyłam w ciągu swojej krótkiej drogi zawodowej, jest dla mnie nieocenione.

Tech. prot. mgr inż. Magdalena Bujniak
zamknij

Tech. prot. mgr inż. Magdalena Bujniak

"Gdyby ten świat nie był najdoskonalszym z możliwych, Bóg by go nie stworzył".

– G.W. Leibnitz

 

Myślę jednak, że nie wolno zostawiać świata takim, jakim jest. Człowiek przecież został stworzony do stwarzania. Stomatologią estetyczną i protetyką interesuję się od dawna. Ukończenie studiów z techniki dentystycznej oraz inżynierii materiałowej z zakresu biomateriałów kompozytowych pozwalają mi na realizowanie siebie i niestrudzoną pracę nad tym, by udoskonalić i przechytrzyć naturę. Wiedza i umiejętności, jakie udało mi się zdobyć w dziedzinie nowych metod leczenia i innowacyjnych materiałów stosowanych ­ w stomatologii, przynoszą mi każdego dnia wiele satysfakcji. Lubię moją pracę i lubię wyzwania, tym bardziej, kiedy są one zwieńczone sukcesem – gdy widzę zadowolenie i szczery uśmiech pacjenta.

Asyst. stom. Agnieszka Ibrahim
zamknij

Asyst. stom. Agnieszka Ibrahim

"To człowiek człowiekowi najbardziej potrzebny jest do szczęścia".

– Paul Thiry Holbach

Zawsze chciałam robić coś ważnego dla drugiego człowieka, a to, że mogę asystować przy tworzeniu nowych uśmiechów, które dają ludziom szczęście, sprawia mi radość, przynosi satysfakcję i jest moją pasją.

Asyst. stom. Magdalena Niewińska
zamknij

Asyst. stom. Magdalena Niewińska

"Najpiękniejsze, co jest na świecie, to pogodne oblicze".

– Albert Einstein

Szczery, pełen sympatii uśmiech potrafi czynić cuda. Codziennie uczestniczę w procesie tworzenia nowych uśmiechów. Lubię patrzeć, jak zmieniają się osoby, które po wyjściu z gabinetu zyskują coś znacznie więcej niż zdrowe zęby. Najpiękniejszy jest pierwszy moment, kiedy pacjent spojrzy w lusterko – szok, niedowierzanie, czasami nawet łzy radości. To jak metamorfoza duszy. Ciągle tkwią mi w głowie słowa pewnego pana, który po takiej przemianie stwierdził: „Teraz mogę wszystko, nic nie stanowi dla mnie problemu”. I to jest piękne w mojej pracy – dawanie ludziom nowego życia pełnego uśmiechu.

Asyst. stomatologiczna Agata Kaźmierczak
zamknij

Asyst. stom. Agata Kaźmierczak

Człowiek, który kroczy przez życie z radością na twarzy, łatwiej pokonuje wyzwania czekające na niego każdego dnia. Pomoc w uzyskaniu nieskazitelnie białego, zdrowego uzębienia, a dzięki niemu pięknego uśmiechu, sprawia mi ogromną satysfakcję. Praca w wyspecjalizowanym zespole oraz liczne kursy i szkolenia pozwalają mi na ciągłe poszerzanie wiedzy, a tym samym efektywniejszą współpracę z pacjentem. Cieszę się, że poprzez swoje zaangażowanie mogę przyczynić się nie tylko do poprawy wyglądu, ale przede wszystkim lepszego samopoczucia i komfortu pacjenta.

Rejestracja Żaneta Mosielska
zamknij

Rejestracja Żaneta Mosielska

Jako pracownikowi administracyjno-biurowemu i rejestratorce medycznej zależy mi na udanej, profesjonalnej współpracy z pacjentami oraz członkami zespołu Praktyki Stomatologicznej ŚMIGIEL. Swoje doświadczenie w zawodzie zawdzięczam wielu kursom i szkoleniom z zakresu obsługi klienta i komunikacji interpersonalnej, jak również wieloletniemu stażowi pracy na tym stanowisku. Zawsze staram się budować dobre relacje z pacjentami i zapewnić im w pełni fachową obsługę. Praca tutaj przynosi mi dużą satysfakcję, a doświadczenie, które zdobyłam w ciągu lat współpracy z tak wykwalifikowanym zespołem, jest dla mnie nieocenione. Moje najważniejsze zainteresowania to podnoszenie swoich kwalifikacji niezbędnych do solidnej obsługi pacjenta. To, co jeszcze mnie interesuje, to długie górskie wędrówki. Zawsze staram się patrzeć optymistycznie na życie, a motto, które mi towarzyszy, to: „Bo dobry człowiek w mętnych zdarzeń tłumie właściwą ścieżkę zawsze znaleźć umie” (Johann Wolfgang Goethe).
Recepcja Anna Pawlik
zamknij

Rejestracja Anna Pawlik

Codziennie staram się organizować wizyty naszych pacjentów w taki sposób, aby każdy miał swój czas w naszym gabinecie. Zawsze chciałam pracować w zawodzie, w którym mogłabym mieć nieograniczony kontakt z ludźmi – i chyba mi się to udało.

Życie to pasja

Pracujemy po to, by żyć… O tym prostym powiedzeniu ciężko nam pamiętać, kiedy to właśnie praca jest naszą ogromną pasją, kiedy to właśnie ona napędza nas do działania, staje się misją do wypełnienia. Ciągłe dążenie do doskonałości, podnoszenie sobie poprzeczki i zdobywanie wiedzy niedostępnej i niedanej każdemu – to przepis na sukces. Sukces, który wciąga bez końca…

Czytaj więcej.